AKTUALITY ČASU KARANTÉNY - TÝDEN DRUHÝ

DEN TŘINÁCTÝ KARANTÉNY- NEDĚLE 29. 3. 2020
Dnes vám nabízím první obrázek s myšlenkou papeže Františka z páteční promluvy před požehnáním Urbi et Orbi. Budou další a ať nám poslouží vždycky jako inspirace k rozjímání,  jako "myšlenka na den". DEN DVANÁCTÝ KARANTÉNY- SOBOTA 28. 3. 2020

Dnes tu jsou klasické farní ohlášky. Děkuji všem, kdo jste pomohli roznášet dárečky osamoceným starším farníkům. Několik balíčků ještě mám u sebe, pokud si na někoho vzpomenete, klidně se přihlaste, budu jen rád, když někomu udělají radost.

Zítra opět zvu na přenos mše svaté z farního střediska v 9.00 hod. https://youtu.be/VYoDDOf_OjI. Nakolik to jen jde, prožijte neděli radostně a v Boží blízkosti.

V tomto týdnu bude první sobota. Těm, kteří prožívají tyto soboty jako pobožnost prvních sobot se zasvěcením se Panně Marii, připomínám, že v této situaci platí duchovní účast na mši svaté a svatém přijímání. Příležitostí ke sledování mše svaté na internetu či v televizi je dost. Podívejte se na stránky https://www.mseonline.cz/. Na internetu máte možnost sledovat i jiné pobožnosti, přednášky či křesťanské aktivity. Jejich seznam najdete tady: https://www.clovekavira.cz/udalosti-on-line

Všechny členy Živého růžence prosím, ať pokračují ve svém desátku stále na stejný úmysl, vždyť je pořád aktuální: za zastavení epidemie koronaviru, za zemřelé, nemocné a ty, kteří jim pomáhají.

V nadcházejícím týdnu se měla konat tradiční velikonoční zpověď v celém děkanátu. V této situaci samozřejmě nebude. Možná, že je to dobré k tomu, abychom se opravdu podívali do svého svědomí a naučili se rozlišovat závažné, těžké hříchy od těch běžných, lehkých. Často v tom máme zmatek a moc to neřešíme, protože máme příležitost ke zpovědi. Teď ji nemáme a je třeba rozlišovat. Pokud někoho trápí opravdu těžký hřích, ať se přihlásí a se zachováním veškerých bezpečnostních opatření, svátostí smíření posloužíme. Víc o tom si přečtěte v tomto článku, který vše výstižně vysvětluje: https://www.ado.cz/…/jak-je-to-nyni-se-svatosti-smireni-in…/

Připomínám, že pravidelně sloužíme intence mší svatých, které jste předem nahlásili, vše platí. Tradiční příspěvek za mši svatou můžete dát kdykoliv později. Opakuji to, protože jsem měl v tomto týdnu několik telefonátů s touto otázkou.

Nezapomeňte dnes posunout hodinky! Jinak zmeškáte přenosy, na které jste se chtěli dívat, protože se čas posouvá o hodinu dopředu.

Na konec prosba. Kdo máte Facebook už o tom víte, ale ostatní možná ne. V pátek 27. března 2020 byl hospitalizován v Nemocnici pod Petřínem na JIP emeritní pomocný biskup pražský Karel Herbst. Bohužel se dnes večer (28. 3. 2020) u biskupa Herbsta potvrdilo onemocnění COVID 19. Z pražské nemocnice Pod Petřínem byl převezen na intenzivní péči do střešovické nemocnice. Modleme se usilovně za jeho brzké uzdravení.

Zůstávejme spojení i v modlitbě vzájemně za sebe.

P. Slávek


DEN JEDENÁCTÝ KARANTÉNY- PÁTEK 27. 3. 2020DEN DESÁTÝ KARANTÉNY- ČTVRTEK 26. 3. 2020

Balíčky pro povzbuzení osamělých seniorů jsou připravené. Zítra vás budu kontaktovat, kdy vám je mám doručit.
Zítra je pátek a já zvu ke společnému prožívání křížové cesty. Povedeme ji opět z kaple na středisku už v 15.00 hod. Všichni si ji ale můžete poslechnout a pomodlit se i kdykoliv potom.
https://youtu.be/lLEy3ukKXyc
Nezapomeňte však, že zítra v 18.00 hod. se koná eucharistická pobožnost vedená svatým otcem na Svatopetrském náměstí v Římě, spojená s požehnáním Urbi et Orbi. Bude ji přenášet TV Noe. Tento přenos je důležitější, řekl bych dokonce povinný.

A ještě upozornění: zítra je pátek a tento typ roušky je naprosto nevhodný! 


Posílám požehnání na dobrou noc a také přeji pokojný den.

P. Slávek


DEN DEVÁTÝ KARANTÉNY- STŘEDA 25. 3. 2020

Zdravím všechny farníky, dobrý večer. Dnes jen připomínám, že čas na hlášení hotovosti posloužit starším a osamělým v roli pošťáka pomalu končí. Dnes se přihlásily další dvě osoby a nahlásily 5 seniorů. Zítra budeme vše chystat, v pátek zásilky doručíme k vám. A velký dík všem, kdo jste se zapojili.
Na konec dnes jen připojuji jedno "moudro". Dostal jsem je na FB a říkal jsem si, že něco na tom je. Dobrou noc a klidný den. S.


D
EN OSMÝ KARANTÉNY- ÚTERÝ 24. 3. 2020

Moc zdravím a jsem moc rád, že dnešní adoraci sledovalo skoro 30 odběratelů, a určitě vás u obrazovek bylo ještě víc. Díky za společnou modlitbu. Zítra bude přenos mše svaté také ve 20.00 hod. Oslavíme společně svátek Zvěstování Páně, a mši svatou budu sloužit za všechny maminky, které právě čekají dítě.
https://youtu.be/Zd3jCd91i9M

V pravé poledne se nezapomeňte připojit k modlitbě papeže a tisíců křesťanů, kteří se zároveň budou modlit modlitbu Otče náš.
K akci „dáreček pro osamocené“ se přihlásilo 9 farníků, kteří chtějí doručit balíček 19 osobám. Termín hlášení je do zítřejšího večera. Rozhlížejte se a hlaste se!

Posílám všem požehnání na dobou noc. + P. Slávek


DEN SEDMÝ KARANTÉNY- PONDĚLÍ 23. 3. 2020

Moc zdravím na závěr dalšího dne postní doby a karantény. Dnes bych vás chtěl hlavně pozvat na dva přímé přenosy. První z nich bude zítra večer ve 20.00 hod. a bude to adorace Nejsvětější svátosti jako příprava na středeční slavnost Zvěstování Páně. Potrvá půl hodiny. Prvních 15 minut povedu já. Druha polovina bude pro vaši soukromou nebo rodinnou modlitbu. Ukončím požehnáním ve 20.30. https://youtu.be/d5MoojKHSzs

Ve středu budeme přenášet samozřejmě mši svatou a to také ve 20.00 hod. Snad malé děti už budou spát, a pro starší to není tak pozdě, aby ji nemohli sledovat s vámi. https://youtu.be/Zd3jCd91i9M

Pokud jste sledovali nedělní modlitbu Anděl Páně s papežem Františkem, víte, že vyzval celý svět k modlitbě, zvlášť křesťany všech vyznání ke společné modlitbě Otče náš ve středu v poledne:
„V těchto dnech zkoušky, kdy se lidstvo chvěje před hrozbou pandemie, chtěl bych všem křesťanům navrhnout, aby svoje hlasy volající k nebi spojili. Vybízím hlavy všech církví a představitele všech křesťanských společenství, spolu se všemi křesťany různých vyznání, volat současně k Nejvyššímu, všemohoucímu Bohu, recitací modlitby, kterou nás naučil Ježíš, náš Pán. Všechny tedy zvu, aby se - několikrát denně - ale všichni společně ve středu, 25. března, v poledne, pomodlili všichni zároveň Otče náš. V den, kdy si mnozí křesťané připomínají, že bylo Panně Marii zvěstováno Vtělení Slova, kéž Pán vyslyší jednomyslnou modlitbu všech svých učedníků, kteří se připravují na oslavu vítězství Zmrtvýchvstalého Krista.“

Pamatujme na to. Ať ve víru dne tuto vzácnou chvíli nepropásneme.

Připomínám o mém návrhu z včerejška a úkolu, který jste dostali. Zatím se mi ozvali dva farníci s nabídkou doručení zásilky pěti osamoceným osobám. Čekám na další.

Všem farníkům posílám večerní požehnání. Dobrou noc.
P. Slávek